Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Chronologia Ardy 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 04-05-2016 09:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zwrócenie uwagi na te mapy.
Sam faktycznie nie zauważyłem, że skale połączonych map nie są te same. Znalazłem też jeszcze jedną poglądową mapkę zatopionego Beleriandu, niestety nie widzę w większej rozdzielczości:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

edit
Znalazłem troszkę większą - dziękuję Sirielle za połączenie - może ta mapka poniżej pomogłaby coś?

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

...kawałek gór okalających Dorthonion (one mają jakąś nazwę?)

Nie wiem o które dokładnie Ci chodzi - wstawiam mapkę z nazwami okolicznych.

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Ciekawe, że Himring i kawałek gór okalających Dorthonion (one mają jakąś nazwę?) wystają ponad wodę, a Góry Żelazne i Thangorodrim sa całkiem pod wodą. Zakładałabym, że i tam coś powinno wystawać ponad poziom wody hmmmm...

Myślę, że Thangorodrim został w wyniku walk znacznie spłaszczony i do tego :
Cytat:
Tak wielka była bowiem furia walczących, że rozdarli północne połacie lądu zachodniego świata i morze teraz huczało w rozlicznych rozpa­dlinach, a wszędzie panował chaos i zgiełk. Rzeki poznikały lub znalazły sobie
nowe łożyska, doliny się podniosły, góry zapadły, a po Sirionie nie zostało ani śladu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość