Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Ręcznie ilustrowany Silmarillion 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 24-04-2016 13:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Osobiście wolę proste oprawy, eksponujące fakturę i barwę skóry, więc to mi nie przeszkadza, choć widziałbym pewien dodatek na pierwszej stronie okładki dałbym gwiazdę rodu Feanora, a na czwartej stronie Dwa Drzewa. Ale tylko tyle, i niezbyt duże. Reszta w takiej formie mi się podoba.
Co kto woli. Uśmiech
Czasem "barokowy" przesyt i horror vacui jest istotnie przesadą, jednak generalnie cenię pięknie zdobione okładki, szczególnie, że w dzisiejszych czasach takich ze świecą szukać.
W przypadku "Silmarillionu" Harffa pusta przestrzeń okładki oraz jej kolor wyjątkowo mi zgrzytają z bogatym wnętrzem księgi.

M.L. napisał(a):
Zgoda, ale nie wiem na ile jest to do uniknięcia.
Wydaje mi się, że można byłoby wprowadzić bardziej naturalny efekt starzenia np. w w kwestii ukruszeń krawędzi i kolorystyki plam. hmmmm...
W "Silmarillionie" Harffa zwraca uwagę brak postrzępionych krawędzi kart, co troszkę ujmuje wiarygodności efektowi postarzania.

----

Polecam wywiad z Benjaminem Harffem -> http://www.tolkienlibrary.com/press/902-Benjamin-Harff-Interview-Edel-Silmarillion.php
Zawiera sporo ciekawych informacji, a także kolejnych fotek jego księgi, nie pokazanych we wcześniejszym linku.
Harff wydaje się interesującą osobowością i ma poukładane w głowie. Jestem za Nadto wygląda jak artysta. Śmiech
Podoba mi się jego kącik artystyczny. Uśmiech

Benjamin Harff pracował nad "Silmarillionem" pół roku + wcześniejsze pół roku poświęcił na odpowiednie przygotowanie się. Łącznie wychodzi rok.
Moim zdaniem to nie tak bardzo dużo, zwłaszcza, że po drodze miał egzaminy i inne "życiowe" sprawy. I tak wyszło mniej niż czas, który przeciętny delikwent poświęca na swoją pracę magisterską. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech (w teorii, bo w praktyce większość pisze na ostatnią chwilę Jestem rozwalony )
Szkoda jedynie, że autorstwa Benjamina Harffa są piękne inicjały oraz bordiury, zaś tekst "Silmarillionu" jest drukowany.
Nie dziwię się mu jednak, gdyby miał to ręcznie pisać, to praca dyplomowa zajęłaby mu ładnych kilka lat. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Podoba mi się ten cytat z wywiadu:
Cytat:
TL: All the calligraphy was created by yourself or is it based on existing manuscripts?

BH: You must note that it is impossible to say „This is my own creation!“. When I just look into a book about medieval calligraphy (and I read several of them) I am at this point influenced by what I see. But if you mean „copy“, I can say that I did not copy anything, but only adapted the styles, so where similarities occur, they are not intentional.


I na koniec link do strony fb jego "Silmarillionu"; https://www.facebook.com/media/set/?set=a.642059025840567.1073741825.102755859770889&type=3
_________________
And who are you
The proud Lord said
That I should bow so low (…)
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.