Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Myślę, że najlepiej jest, kiedy po prostu kocha sie to, do czego serce samo od urodzenia ciągnie." Merry, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Fingon i jego harfa 
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 10-04-2016 12:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

To żeście mnie zagięli. Jakoś nie zwracałam uwagi na te harfy bliżej, pisząc w 2008 roku moj referat o muzyce w świecie Tolkiena, a pewnie powinnam była. Temat zrobił się ciekawy, bo czy w takim razie, poprzez muzykę ainurów, instrumenty muzyczne, a dokładniej, wykonywanie muzyki, posiadało moc przywoływania Valarów? Komunikowania się z nimi? To byłoby dopiero ciekawe.
Co do harf, to róźne stare obrazki ze średniowiecza itp. pokazują ludzi z hafropodobnymi instrumentami, niektóre wyglądają na naprawdę małe i lekkie, np. tutaj:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

W podróżowanie z czymś takim uwierzę prędzej, chociaż przydałoby się jakieś uzasadnienie Tolkiena tego targania ze sobą harf na wojny, bo faktycznie, temat bardzo parodiogenny (i dobrze Z przymrużeniem oka )

Cytat:
Być może, będąc jeszcze dalej terytorium wroga, wieczorami grywał sobie, dla uspokojenia ducha.

No, to było chyba jednak trochę nierozsądne? Dźwięk się troche niesie``
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora