Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co Tolkiena najpierw przeczytaliście? 
Autor Wiadomość
Asa
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 24-03-2016 21:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

(ogólnie to wpierw widziałam film, gdyż gdy wyszedł, jeszcze nie umiałam czytać - już w tej wersji Śródziemie mnie urzekło i siłą rzeczy zaczęłam właśnie od tego poznanego już tytułu)

Tak więc na pierwszy ogień (w podstawówce) "Władca Pierścieni", kilka lat później "Hobbit".
(w okresie liceum) "Silmarillion", "Niedokończone Opowieści" i "Opowieści z Niebezpiecnego Królestwa",

i z "podstaw" pozostały mi jeszcze "Dzieci Hurina" które chciałam sobie oszczędzić na późniejsze lata - podoba mi się układ czytania tego co dłuższy czas - w sumie od najmłodszych lat wychowuję się ze Śródziemiem i z wiekiem poznaje go coraz więcej - fajna sprawa, ale już się obawiam że jednak nie wytrzymam za długo sobie tego tytułu odkładać. Tym bardziej że znalazłam ładną wymówkę, że na tym nie koniec i jeszcze wszystkie tomy HoME przede mną.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość