Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Sauron a ludzie 
Autor Wiadomość
Elendil Wierny
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 25-02-2016 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, ale zauważ że Sauron tworzy sojusz czy też daje jego uczucie nieważne czy to z ludźmi (Haradrimowie Easterlingowie ) czy to Elfami - kowale z Eregionu. Melkor zniewala a gdy nie są potrzebni odrzuca lub eleminuje. Fakt nie ignoruje ludzi - pierwszy upadek ale okazuje im jak nimi pogardza Sauron zachowuje pozory. Co do siły rasy nie zgodzę się bo zachowanie to widać już w 2 erze. Morgoth pogardza elfami na równo z ludźmi i próbuje zniewolić a nie przeciągnąć na swoją stronę jak Sauron.

Et Eärello Endorenna utúlien. Sinome maruvan ar Hildinyar tenn' Ambar-metta / Zza Wielkiego Morza przybyłem do Śródziemia. Tu pozostanę i tu żyć będą potomkowie moi aż do końca świata
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość