Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Sauron a ludzie 
Autor Wiadomość
Saundarya
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 25-02-2016 21:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci szczerze, że nie zauważyłam może aż tak wyrazistej różnicy jak Ty, jednak najpewniej dobrym wytłumaczeniem jest fakt, że za ,,czasów Melkora", gdy to on był głównym antagonistą, ludzie dopiero się obudzili. Z początku nie znaczyli również (jego zdaniem) aż tak wiele jak elfy. To na tych ostatnich, jak wiadomo, Melkor skupiał się najbardziej i to ich najbardziej nienawidził, dostrzegając w nich jedno ze źródeł swojego upadku. Nie zgodzę się wprawdzie, że zignorował ich (ludzi) całkowicie, ale poświęcał im mniej uwagi, niż Sauron.
Za czasów ,,panowania" Saurona ludzie już przez dłuższy czas stąpali mimo wszystko po ziemi - ponadto ich serca były bardzo podatne na ,,zwodzenie na manowce" (wiem, koślawo to brzmi w tej odmianie, przepraszam), a jak wiemy Sauron był bardziej ,,tricky", niż Melkor i wspaniale to wykorzystywał. Ponadto w WP to ludzie stają się rasą dominującą, elfy odchodzą w cień, są zdecydowanie mniej liczne - również dlatego Sauron kieruje swój wzrok na tą ,,wznoszącą się" rasę - liczną, silną, ale pozornie bardzo łatwą do ogłupienia.
or choose to infect it."

Thousand Foot Krutch - Untraveled Road
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość