Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Sauron a ludzie 
Autor Wiadomość
Elendil Wierny
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 24-02-2016 22:30    Temat wpisu: Sauron a ludzie Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przeglądając Silma i WP, zauważyłem różnicę postrzegania ludzi przez Melkora i Saurona. Otóż Melkor ignoruje ludzi nie są mu potrzebni ( za wyjątkiem ninaeth arnoediad). Tymczasem Sauron potrzebuje ludzi daje uczucie sojuszu, ale też obawia się prawie tak jak elfów? Traktuje ich lepiej niż orków. Próbuje ich za wszelką cenę przeciągnąć na swoją stronę. rozumie on doskonale naturę ludzi o wiele lepiej niż Melkor podczas pierwszego upadku ludzi zna ich słabości i wie jak ich znieprawić. To oni podczas jego ostatecznego pokonania pozostają wierni do końca. z drugiej strony to dunedainowie pokonują go. tak naprawdę przegrywa z ludźmi każde starcie to oni doprowadzają do obu jego upadków za każdym razem odgrywają większą rolę niż elfowie. czy to sprawia że tak obawia się dunedainów ? dlaczego rozumie naturę ludzi lepiej niż Melkor lepiej potrafi ich wykorzystać ? dlaczego ich potrzebuje tak bardzo? czy to tylko moje przywidzenia?

Przepraszam jeśli to co napisałem nie ma ni rąk ni nóg ni sensu i proszę w takim przypadku o usunięcie tematu i posta
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość