Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdyby Manwe złamał obietnicę uwolnienia po określonym czasie, daną Melkorowi, to chociażby chciał tym sprawić tylko samo dobro i ratować Ardę przed złością Morgotha to jednak tym samym postawiłby pierwszy krok na ścieżce, którą Morgoth kroczył już od dawna. To niebezpieczny krok. W tej godzinie, przez ten czyn, przestałby działać w imieniu Jedynego i stałby się samodzielnym królem, wykorzystującym przewagę zdobytą nad rywalem, którego pokonał siłą. A czy wtedy zamiast nieszczęść, które znamy, nie nadeszłoby inne: Starszy Król straciłby honor, a my żylibyśmy w świecie rozdartym między dwoma dumnymi panami walczącymi o tron? Tego jednego możemy być pewni, my, dzieci, obdarzone małą tylko potęgą: którykolwiek z Valarów mógł podążyć ścieżkami Melkora i stać się jak on: a jeden wystarczył." Pengolodh, Osanwe-kenta

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nasi ulubieni bohaterowie literaccy 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 20-02-2016 18:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Kmicic (Potop) - to mój wybór jeszcze z poprzedniego stulecia, nie wiem, jak byłoby obecnie. Z przymrużeniem oka
Odświeżyłam sobie wybrane fragmenty "Potopu" i potwierdzam. Jędruś! Love
Już wiem, dlaczego to Kmicic, a nie Bohun, był moim głównym faworytem z Trylogii wiele lat temu. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Andrzej przede wszystkim miał świetne teksty z przebłyskami wisielczego poczucia humoru. Jurko zaś głównie prezentował marsową minę i strzelał ognistymi (acz pięknymi) oczami. Dowcipem popisał się raptem w jednej scenie (wprawdzie jednej z moich ulubionych), trochę mało. Język Ponadto Jędruś miał, zdaje się, najlepszy gust do kobiet, spośród wszystkich amantów Trylogii.
(tak mało istotny detal, jak kolor włosów i oczu obu panów już pomijam. Złośliwy uśmiech Tym bardziej doceniam gest twórców filmu "OiM", że ostawili oryginalne oczy przepięknego wówczas Aleksandra Domogarowa i mimo przyciemnienia jego włosów nie starali się z niego zrobić na siłę bruneta. Jestem za )

Skoro już jestem przy "Potopie" to warto dodać jeszcze jedną postać - księcia Bogusława. Owszem, bydlak, ale jaki bydlak! Inteligentny, przebiegły i charyzmatyczny. A jego sceny z Kmicicem - miodzio! Uśmiech
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora