Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Eöl i Aredhela 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 01-02-2016 23:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Aredhela Pani Gondolinu napisał(a) (zobacz wpis):
Ponieważ gdy elfowie zawierali małżeństwo potrzebne było błogosławieństwo matki i ojca. Eol poślubił Aredhelę potajemnie nie zawiadamiając jej rodziny. Co do Aredheli dziwię się, że zgodziła się na taki ślub. Przecież pomimo swojego porywczego charakteru była szlachetnie urodzoną elfką i powinna zadowolić się czymś więcej niż potajemna ceremonia w ciemnym lesie bez obecności bliskich jej osób.

Nie będę wnikał w stan umysłu i powody takiego zachowania, ale zadurzenie uczuciowe i fascynacja miewają taki wpływ na istoty rozumne (ponoć wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) Natomiast z tą potrzebą błogosławieństwa rodziców, czy najbliższych krewnych, to był dobry zwyczaj, ale nie konieczność. Związek i bez błogosławieństwa był ważny.
Zobacz, że Curufin wypomina mu nie dopełnienie dobrego obyczaju, ale w sumie nie kwestionuje legalności związku. Nie robi tego także Turgon. Nikt też nie traktuje Maeglina jako dziecko z nieprawego łoża. Więc formalnie wszystko jest OK, tyle, ze nie do końca zgodnie z obyczajem.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.