Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Każdy czarodziej powinien mieć hobbita albo kilku hobbitów stale u boku; już oni by go nauczyli wyrażać się ściśle i nie bujać w obłokach." Gandalf do Merry'ego, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Homoseksualność u Tolkiena 
Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

WpisWysłany: 16-01-2016 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Meril Turingi napisał(a) (zobacz wpis):
Hmm, nie jestem pewna, czy coś na ten temat nie było w którymś z tekstów Tolkiena.
Było, było Z przymrużeniem oka

J.R.R. Tolkien ]Listy napisał(a):
W owym czasie na Zachodzie powszechnie panowała ‘monogamia’, a inne konfiguracje budziły wstręt, jako rzeczy dziejące się ‘w Cieniu’”

To sztandarowy cytat wszystkich wrzucających homoseksualizm do worka zboczeń czy inszych "złych" rzeczy, bo przecież dzieje się w Cieniu Z przymrużeniem oka

Można nawet w internecie trafić na teksty "Homofobi spotkajmy się w Śródziemiu". Bo przecież to uniwersum idealne, czyste, bez zboczeń, a wszystkie co złe to zrzucamy na skażenie Ardy i pozamiatane Język

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

klemenko napisał(a) (zobacz wpis):

Nawet ja, stary lewak i dżenderysta, nie doszukiwałbym się homoseksualizmu wśród bohaterów Tolkiena, choć w stworzonym przez niego świecie mogli istnieć homoseksualiści, w końcu Arda to nasza ziemia tylko dawno temu.

A to już zupełnie inna kwestia. Jak moherowy katol i stary konserwatysta, wiem, że biorąc pod uwagę, że Arda = Ziemia w legendarnych czasach, to sama statystyka wskazuje, że będą różne typy seksualności.
Ale to są te dwa różne wymiary. Jednym są bohaterowie, których stworzył Tolkien i w tym przypadku postaci homoseksualnych brak, i jest świat, w którym homoseksualizm oczywiście może istnieć.

A ja się, jak tolkienowski zagorzały ekstremista broniący kanoniczności bardziej niż niepodległości i przy okazji gej, podpisuje pod wypowiedzią zarówno klemenko i M.L.-a.

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora