Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion


pokaż tylko ten wpis  Temat: Nasi ulubieni bohaterowie literaccy 
Autor Wiadomość
ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 11-01-2016 02:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
„Na trzeźwo” – słowo klucz. Język Bohun od napitków nie stronił (jak i większość mężczyzn w tym czasie), więc tym bardziej prawdopodobne, że jakby mu coś odbiło (a człek gorączka był, cytując Zagłobę czy tam Rzędziana), to mogłoby dojść do rękoczynów. Powiedzenie, że dobry mąż = ten, co nie pije i nie bije, nie powstało bez przyczyny.
Wolałabym oczywiście, żeby przez lata był potulny wobec swojej Helenki, ale po takim narwańcu można się wszystkiego spodziewać. Z przymrużeniem oka (zwłaszcza, że nie miał oporów przed topieniem kobiet)
Ty masz swoje zdanie, ja swoje i jest spoko. Uśmiech

Aha, też uważam, że bardzo dobrze, że koloru oczu nie zmieniali w filmie/serialu Jestem za - ciemne oczy AD to już nie to. Zresztą ogólnie też wolę jasne.

Mogłoby ale nie musiało Język
Z tym topieniem to autor dowalił, żeby go trochę "przybrudzić" bo nagle sobie przypomniał że "a, to on miał być tym złym" i przestraszył się żeby czytelniczki zbytnio tej postaci nie polubiły. (jak widać te starania poszły na marne) Nie zapominajmy, że to była powieść w odcinkach. Oczywiście że postać świetnie napisana, ale to jedno zdanie jest jakieś od czapy zwłaszcza w kontekście w którym występuje. Ale jak już jest to zakładam, że każdy kiedyś zrobił coś głupiego a to jest komentarz na temat jak traktował kobiety kiedyś - czyli od tego czasu czegoś się jednak nauczył. To nie jest przechwalanie się, a po prostu demonstracja "widzisz, staram się".
_________________
Charming young (wo)man capable of being terrible

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.