Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"- Ale ja marzyłem, że przez długie lata pan też będzie się cieszył Shire po tym wszystkim, czego pan dokonał - powiedział Sam ze łzami w oczach. - Ja też kiedyś o tym marzyłem. Ale za głębokie są moje rany. Starałem się uratować Shire i uratowałem, ale nie dla siebie. Często tak bywa, Samie, gdy jakiś skarb znajdzie się w niebezpieczeństwie: ktoś musi się go wyrzec, utracić, by inni mogli go zachować." Sam i Frodo, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? 
Autor Wiadomość
ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 11-12-2015 18:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Legosiowi można było spokojnie zostawić naturalny kolor włosów, wszak nie wiemy dokładnie, jaki kolor miała czupryna synalka Thranduila.
Fryzura to jedno, ale źle dobrany aktor - to drugie. Język


Kiepsko napisana rola (spłaszczenie charakteru postaci do popisywania się i mówienia oczywistości) to trzecie Język w LotR jeszcze jako tako się spisał, na ile mógł, więc był dla mnie w zasadzie neutralny za to w "Hobbicie" wkurzał mnie strasznie.
Jeśli chodzi o wygląd nie nigdy nie pociągały takie "ładniusie, gładkie buźki", takie mało ciekawe w stylu "zobaczysz i za chwilę zapomnisz".
Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Dla mnie nigdy nie plasował się w kategorii przystojniaków. 13 lat temu to wzdychałam do Viggo w roli Aragorna.

Ja do dziś go lubię, ale zawsze wolałam Eomera Język (trochę bardziej w wersji książkowej, chociaż z wyglądu nie umiem sobie go inaczej wyobrazić niż w filmie w przeciwieństwie do innych Ludzi z LotR) Jeśli już o nim mowa, to w filmie jest go za mało - filmowa wersja bitwy o Rogaty Gród podobała mi się, póki nie przeczytałam książki - niektórych wersja z ksiązki nudzi ale dla mnie jest lepsza - wersja filmowa ma inne okoliczności dla większego dramatyzmu ale niestety miejscami przybiera to postać taniego efekciarstwa. Dodany wątek wygnania oddziału Eomera i powrót wraz z Gandalfem w kluczowym momencie bitwy to jedyna zmiana w TTT która ma dla mnie jakieś uzasadnienie, ale ta szarża z górki wściekły to przegięcie - nie lepiej, żeby przybyli inną drogą i zaatakowali Uruków od tyłu, nie musieliby z żadnego zbocza zjeżdżać i ryzykować połamania koniom nóg albo chociaż twórcy mogli to zbocze zrobić "trochę" mniej strome, zwłaszcza że w żadnej wcześniejszej scenie tego zbocza nie widzę i chyba zostało stworzone tylko dla tej jednej sceny.


----> proszę o usunięcie poprzedniej wersji posta

Zrobione.
Sirielle

_________________
Charming young (wo)man capable of being terrible

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.