Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ekranizacje PJ - podsumowanie 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 01-11-2015 21:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

FOTR Ext. 9/10,
TTT Ext. 8.5/10,
ROTK Ext 9/10,
H1 Ext. 9/10,
H2 Ext. 8/10,
H3 - jeszcze nie Ext. 7/10.
Przy czym to są oceny, jako adaptacji Tolkiena, ocena filmu jako tylko filmu będzie przy każdej części o pół punktu wyższa.
Wersji nie-Ext. wcale nie biorę pod uwagę, bo "kinówki" to tylko filmy na motywach, a nie adaptacje książki Śmiech Dopiero pewne szczegóły z wersji Ext.
dają bardziej dokładny obraz świata ksiażki. Wersje kinowe moge oceniać tylko, jako filmy i w tej kategorii dostają jakieś 7 na 10 ode mnie. Uśmiech
Wprawdzie widziałam już na tubie kilka scen dodanych do dvd H3, ale chcę je wpierw zobaczyc w kontekście i w kolejności zanim ocenię wersje Ext. 3 części.
poz Uśmiech
tal