Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronna, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ekranizacje PJ - podsumowanie 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 01-11-2015 22:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

FOTR Ext. 9/10,
TTT Ext. 8.5/10,
ROTK Ext 9/10,
H1 Ext. 9/10,
H2 Ext. 8/10,
H3 - jeszcze nie Ext. 7/10.
Przy czym to są oceny, jako adaptacji Tolkiena, ocena filmu jako tylko filmu będzie przy każdej części o pół punktu wyższa.
Wersji nie-Ext. wcale nie biorę pod uwagę, bo "kinówki" to tylko filmy na motywach, a nie adaptacje książki Śmiech Dopiero pewne szczegóły z wersji Ext.
dają bardziej dokładny obraz świata ksiażki. Wersje kinowe moge oceniać tylko, jako filmy i w tej kategorii dostają jakieś 7 na 10 ode mnie. Uśmiech
Wprawdzie widziałam już na tubie kilka scen dodanych do dvd H3, ale chcę je wpierw zobaczyc w kontekście i w kolejności zanim ocenię wersje Ext. 3 części.
poz Uśmiech
tal