Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: H3: Recenzje (ze spoilerami) 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 30-10-2015 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Ale - czy do konfliktu by nie doszło i w książce gdyby nie natarcie sił zła? hmmmm...

Oczywiście, że doszłoby, i na tym właśnie polega eukatastrofa w Hobbicie, nie jest nią przybycie orłów, ale paradoksalnie przybycie goblinów, gdyż powoduje, że dobrzy odstępują od walki między sobą.

Cytat:
Możecie sobie narzekać na krasnoludzki sposób zwalczania elfickich strzał, dla mnie bomba

Wrażenie to oczywiście robi, ale gdzie fizyka, gdzie mechanika, poszły spać. A nim padnie argument, ze to fantasy, tio przypomnę, ze Tolkien jasno powiedział, że Śródziemie to nie jakiś never never land, tylko nasza planeta w czasach legendarnych. A wiec panuja na niej prawa fizyki, chemii, mechaniki takie jakie znamy. Spektakularność jest fajna, ale niewiara znowu potrzbyje rzeźnickiego haka by zawisnąć, a on się dziwnie gnie i kolebie (znaczy ten hak).

Cytat:
Plus Thranduil i Dain walczący z orkami, tego chyba nie było w kinówce (nie w całości).

Nie widziałem tej sceny tutaj, wiec nie wiem, ale chyba nie było jej w całości.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora