Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nawet działając z dobrego serca czasem łatwo zadać cios bardziej bolesny niż cios wroga." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: H3: Recenzje (ze spoilerami) 
Autor Wiadomość
ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 30-10-2015 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Na YT już można podejrzeć rozszerzone/dodane klipy (kilka było linkowanych na forum z FB). I muszę powiedzieć, ze jak na razie jestem bardziej rozczarowana, bo o czym wspominamy w kilku wątkach, mamy turbodoładowanie walki z "bestiami wojny" (okaleczone trolle, żal mi ich, mimo, że "to złe trolle były"), głupawe pościgi itp. No i biedny Alfrid, jednak mamy rozwinięcie losów postaci.

I wg mnie najciekawsze - rozwinięcie konfliktu elfów i krasnoludów, włącznie z rozszerzoną scena negocjacji z Thorinem. Niestety, dochodzi do walki, co w ksiązkowym Hobbicie nie miało miejsca. Za to minus dla filmu jako ekranizacji, ale dla bitwy fantasy samej w sobie - świetne. To się wytnie do ekranizacji losów Elwego Uśmiech Saurona ;D Ale - czy do konfliktu by nie doszło i w książce gdyby nie natarcie sił zła? hmmmm...

Możecie sobie narzekać na krasnoludzki sposób zwalczania elfickich strzał, dla mnie bomba, a mina Thranduila bezcenna. Plus Thranduil i Dain walczący z orkami, tego chyba nie było w kinówce (nie w całości).

Jest chyba coś więcej o przeszłości Thranduuila i Legolasa, ale pewnie wplecione w inne sceny, stąd fani tego nie wyłapali. Pewnie download z iTunes nie ma podziału na menu ze scenami dodanymi, jak dvd. A domyślam się, że stamtąd pochodzą klipy, wersja cyfrowa jest dostępna od 20 października. Ciekawe jak jest z dodatkami - ponoć jest jakaś ekstra zawartość na iTunes, ale czy wszystko, co na dvd/blu-ray?

Właśnie moja pretensja jest o to, że zamiast turbodoładowanych walk mogliby dorobić coś fajniejszego i powyjaśniać niektóre wątki - zwłaszcza, że podobno musieli pozbyć się 10 minut scen rozszerzonych - nie wiem, co tam było, ale mam przeczucie, że jak mieli wybierać między akcją a scenami z dialogami to wybrali jeszcze więcej akcji, co było akurat zbędne.
Co do walki miedzyrasowej - PJ tak bardzo nam chciał przemycić Thingola, że nawet płaszcz Thranduila jest akurat szary. Język

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....

Ostatnio zmieniony przez ErienTulcawende dnia 30-10-2015 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość