Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion


pokaż tylko ten wpis  Temat: Przeinaczanie wizji Tolkiena w filmach Jacksona. 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 26-10-2015 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

maryanna napisał(a) (zobacz wpis):
Nie wiem czy ktoś już nie załączał linka do tej strony, ale osobiście uważam że każdy, kto chce wypowiedzieć się krytycznie na temat "Hobbitów" i wszystkie swoje zastrzeżenia i frustracje zwalić na Petera Jacksona powinien poczytać sobie wiadomości, recenzje i research'e innych internautów/fanów na ten temat żeby przekonać się, że w dzisiejszych czasach przy kręceniu tak wysokobudżetowego filmu ekipa filmowa z reżyserem na czele mają naprawdę niewiele do powiedzenia :

https://www.fimfiction.net/blog/525960/countdown-to-bofta-how-warner-bros-destroyed-the-hobbit

https://www.fimfiction.net/blog/537087/countdown-to-bofta-why-i-dont-like-tolkien-purists


Nie wie czy to są frustracje, na pewno krytyka. I wbrew pozorom wiem, że swoboda reżysera i ekipy filmowej bywa mocno ograniczona. Ale tutaj dwa ale. Jakoś mimo wszystko ciągle powstają, nawet w Hollywood, całkiem dobre filmy i trudno uwierzyć, że to tylko zasługa speców od marketingu. Jeżel;i wiec za sukcesy chwalimy reżyserów i ich ekipy, to dlaczego za ewidentne wpadki nie mamy ich ganić i krytykować.
Rozumiem, że najłatwiej wszystko zwalić na speców od marketingu, winni są zawsze ci inni, a jak zasługa to zawsze nasza.
Po drugie to reżyser się podpisuje pod filmem i bierze za niego kasę. Podpisując się bierze za niego odpowiedzialność. Więc bez przesady.
Jackson zwyczajnie nie zrozumiał Tolkiena i podjął szereg błędnych decyzji. A to, ze współczesny rynek jest taki jaki jest, to tylko pogłębiło problem i tyle.
I to nie jest tylko kwestia Hobbita bo LotR a zwłąszcza TTT i RotK także były spierniczone owszem nie tak bardzo jak H2 i H3 ale jednak były.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.