Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ulubieni ilustratorzy? 

Ulubiony ilustrator
Angus McBride
1%
 1%  [ 2 ]
J.R.R.Tolkien
9%
 9%  [ 15 ]
Alan Lee
23%
 23%  [ 37 ]
Ted Nasmith
21%
 21%  [ 34 ]
Jacek Kopalski
2%
 2%  [ 4 ]
David Day
0%
 0%  [ 0 ]
John Howe
17%
 17%  [ 28 ]
Katarzyna 'Kasiopea' Chmiel
23%
 23%  [ 36 ]
Oddano głosów : 156

Autor Wiadomość
ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 26-10-2015 20:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Kasiopea rządzi jeśli chodzi o postacie, jej wizji nie jestem w stanie wyrzucić z głowy i czytając książki zawsze mam przed oczami te twarze. Naprawdę mają duszę i charakter, w przeciwieństwie do sztywnych i jakby z kamienia wyciosanych postaci Nasmitha, Howe'a itp.

Nasmitha, Howe'a i Lee cenię za to za pejzaże, architekturę itp. Zwłaszcza Nasmithowy Tirion (trochę "Z tysiąca i jednej nocy") oraz elfie statki. Postacie są brzydkie i staram się udawać, że ich nie widzę.

Spoza listy:
Tuuliky - uwielbiam właśnie za postacie (i ich oczy), zwłaszcza Fingona (co prawda nie taka fryzura, ale twarz ma piękną) oraz Feanora i Nerdanel (szkoda że tak mało jej Smutek).
Jenny Dolfen - ciuchy, ciuchy i jeszcze raz ciuchy, uzbrojenie, inne dodatki i dużo Feanorian (do krótkowłosego Maedhrosa i Feanora jakoś się można przyzwyczaić, u mnie mają dłuższe włosy, ale nie mam jakiejś alergii na inne wizje).

Ogólnie nie ma takiego artysty, którego bym lubiła za wszystko, każdy ma swoje mocne i słabsze strony.

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość