Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Dotychczas żyłem tylko myślą o dojściu do Rivendell i mam nadzieję, że nie będę musiał wędrować dalej. Bardzo mi przyjemnie tak odpoczywać beztrosko. Przez cały miesiąc tułałem się i używałem przygód, uważam, że to dość, przynajmniej jak na moje upodobania." Frodo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 24-08-2015 07:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że trzeba zacząć od tego, że zrobić dobry film na podstawie dobrej cy genialnej książki jest bardzo trudno.
Zrobić niezły film na podstawie genialnej książki dobrze oceniony przez pasjonatów i fanów twórczości to jest prawie jak "mission impossible".
Tutaj w/g mnie trylogia wyszła naprawdę nieźle i oceniam to po tak długim czasie .
Na gorąco moje wrażenia były jeszcze bardziej pozytywne.
Na pewno trzeba też zacząć od tego z czym się najpierw zapoznawało - czytanie książki, czy też film był pierwszy.
Od tego w dużej mierze zależy jak tego książkowego władcę odbierzemy.
Przed filmem przeczytałem książkę , nie pamiętam ale chyba 3x.

Fakt kolejny - niektóre postaci, czy miejsca lub wyobrażenia były inne i czasem film "naciąga" tę rzeczywistość i trochę wypacza, ale w wielu sytuacjach jest też jak dobre uzupełnienie wizji.
Jako całość oceniam naprawdę dobrze, dużą rolę gra też kapitalna ścieżka dźwiękowa, co przy oglądaniu filmu bardzo wspomaga efekt plastyczny.

Oczywiście są momenty przerysowane, zepsute, niezgodne z oryginałem, czy po prostu słabe, ale zdecydowanie jest ich mniej od tych dobrych.

Czytając książkę po filmie faktycznie wrażenia są inne niż ten pierwszy - dziewiczy raz, ale nie powiem, że gorsze po prostu inne.
Mając w pamięci obrazy z filmu trochę inaczej się odczytuje w sensie plastycznym niektóre sceny - taka wspólna wizja wyobraźniowo-filmowa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość