Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: LotR: Najbardziej...obrzydliwa scena w filmie. 
Autor Wiadomość
ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 10-05-2015 15:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
ErienTulcawende napisał(a) (zobacz wpis):
Lukullus napisał(a) (zobacz wpis):

Za to było sporo scen kompletnie absurdalnych, przy których mój mózg wywracał się na lewą stronę, i wtedy faktycznie dopadało mnie obrzydzenie na gwałt na mojej inteligencji dokonany przez PJ-a... wściekły

Podaj jakiś przykład Z przymrużeniem oka

Np. Legolas w czasie walki na Amon Hen. Przebija nadbiegającego orka strzałą, trzymaną w ręce. No chyba że dziabnął go w oko, ale chyba wątpliwe, żeby strzała nie rozpadła się w drzazgi skoro miała trafić w mózg przez czaszkę i hełm orka? Chyba że te strzały są w całości metalowe?
Albo sposób w jaki Frodo spada z Gollumem do wulkanu, nie ma siły żeby zdążył się chwycić tej skały Śmiech To nie kot, żeby się obracać w powietrzu spadając Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Strzały - nie wiadomo czy metalowe czy z jakiegoś "specjalnego" drewna, nie przyglądałam się. Na 100% dziabnął go w oko.
Co do upadku Froda -częste w filmach - o ile w przypadku postaci posiadających zdolności nadprzyrodzone (np. Gandalf) mnie to nie dziwi, to np. zwykły hobbit Frodo takich zdolności niewątpliwie nie posiada, więc powinni sobie takich przekombinowań oszczędzić.

No i zapomniałaś o fikołkach Legolasa na Olifancie, co jak się okazało w filmach z serii Hobbit to była tylko przygrywka, jakoś zaszufladkowali tę postać, że ma tylko "ładnie wyglądać i się popisywać".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość