Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Chcę znów zobaczyć góry, Gandalfie, góry! A potem chcę znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłbym odpocząć. Odpocząć w spokoju i w ciszy." Bilbo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Scenariusz do Dzieci Hurina 
Autor Wiadomość
Areneth
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 10-04-2015 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Turambar II napisał(a) (zobacz wpis):
Ale czy nie wydaje się wam, że taka scena jest już sama w sobie dużym spoilerem?

Czy to znowu taki duży spoiler? Dostajemy w końcu więcej pytań niż odpowiedzi. Poza tym przy całej historii „Dzieci Hurina”, sam koniec nie stanowi wielkiego trzęsienia ziemi. Są książki i filmy, które dobitniej zdradzają zakończenie opowieści i to potrafi nieźle podsycić napięcie.

Turambar II napisał(a) (zobacz wpis):
Pamiętajcie, że w wielu przypadkach istota dalszej produkcji czy emitowania itp, zależy od odbioru przez widzów odcinka pilotażowego. Nie może być nudny, ani obfitować w smętna gadaninę. Taka przykładowa scena bitewna łączy w sobie wartką akcję, która cieszy oko.

Nie przepadam za prowadzeniem seriali w ten sposób. Może sprawdza się to w przypadku wielosezonowych tasiemców, ja jednak widziałbym „Dzieci Hurina” w max 10 odcinkach. Nie lubię dostawać najlepszych kąsków od razu. Wolę te opowieści, które podsycają stopniowo apetyt pozostawiając to lekkie uczucie niedosytu, które sprawa, że chcemy jeszcze. No i mają ten klimat, który buduje się poprzez stopniowe odkrywanie kart. Chciałbym żeby ten serial bronił się jako całość (są filmy z których pamięta się jedynie sceny) i był w miarę równy. Ciekawe dialogi też potrafią być bardziej porywające niż wartka akcja. Choć bez tej oczywiście bym tego filmu nie widział i poza zgrabnie poprowadzoną historią też bym chciał, aby cieszył oko. Z przymrużeniem oka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość