Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Skąd bierze się niechęć do Władcy Pierścieni? 
Autor Wiadomość
Turambar II
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 04-03-2015 00:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym na temat Władcy Pierścieni i powiedział mi, że to co go od lektury odrzuca to strasznie długie opisy. Z podobnymi opiniami spotkałem się również w internecie. Niektórzy wolą wartką akcję, gdzie coś się dzieje, niżeli długie i dosyć detaliczne opisy przyrody, które niekiedy niszczą (oj to chyba za mocne słowo, ale inne nie przychodzi mi teraz do głowy Młotkiem go! ) zbudowany wcześniej nastrój. Jest to oczywiście kwestia gusty i jak mówi porzekadło wszystkim Pan nie dogodzisz. Nie będę się rozpisywał dalej, bo powtórzyłbym tylko wypowiedzi moich poprzedników. Uśmiech