Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Twoja ulubiona postać kobieca 

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
4%
 4%  [ 8 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 179

Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

WpisWysłany: 21-02-2015 00:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już odkopaliście temat, to machnę coś od siebie Z przymrużeniem oka

Zagłosowałem na Nerdanel (i jak przejrzałem temat nie dziwi mnie, kto jeszcze oddał na nią głos Język) Ze wszechmiar nietuzinkowa, artystka, Mądra, silna. Dla mnie to był zawsze taki płomień, lecz nie tak jak jej (szurnięty) mąż płomień niszczący, ale twórczy ogień. Nawet mieniące się rudo włosy ją wyróżniały.

Poza tym chociaż dziwię się sobie, cenię Galadriel. Może ciągnie mnie do kobiet umiejących powiedzieć (Feanorowi) nie Jestem rozwalony Z tymże, iż zdecydowanie wolę jej ciemne strony charakteru, a tekstem "Wszyscy kochaliby mnie z rozpaczą!" kupuje mnie po całości Śmiech

Na koniec ostatnia z mych ulubionych postaci żeńskich, o której nikt jeszcze nie wspomniał (nie ma jej nawet w ankiecie!), mianowicie Morwen Eledhwen. Wiem, że to może i dziwny wybór, ale chyba cenię ja za cechy które i w sobie odnajduje. Upór, choćby zupełnie bezpodstawny i duma przewyższająca pałace Thingola. Kobietę która nigdy się nie poddała, którą życie złamało, a ona nie ugięła kolan przed nikim. Do ostatecznego końca.

No, bym zapomniał, w sumie Melian ceniłem i nie rozumiałem od zawsze. Ceniłem za mądrość i rady ponad pojmowanie elfów, nie rozumiałem jak może wytrzymywać tyle lat z mężem który te rady bez ustanku zlewał Język

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora