Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Inni autorzy fantasy - Brandon Sanderson 
Autor Wiadomość
JS
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 17-02-2015 11:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za polecenie, trzeba będzie się zainteresować. Ale przyznam, że
Geirve napisał(a) (zobacz wpis):
dopracowany system magii
mnie niezbyt zachęca. Osobiście zawsze o wiele bardziej ceniłem magię niewyjaśnioną, nieprzewidywalną, na granicy zrozumienia i nie jestem fanem jakichkolwiek prób jej racjonalizowania.

Geirve napisał(a) (zobacz wpis):
(I uczciwie mówiąc rozwlekle - rozumiem, komputer, ale pamiętajmy o lasach tropikalnych, nie wszyscy używają czytników.)
Pamiętam, jak kiedyś sam narzekałem na ten trend (i nadal narzekam), ale w międzyczasie przeczytałem ten opis próby wydania pierwszej książki.
Cytat:
Jedną z pierwszych rzeczy, których się dowiedziałem (...) było to, że książka takiego formatu, jak zaplanowałem nie ma szans zostać wydana. Powód jest prosty: obecnie klient najczęściej pierwszy raz kontaktuje się z książką w księgarni samoobsługowej, gdzie wydawnictwa stoją do niego bokiem. Powoduje to, że bok musi być gruby, bo inaczej książka ginie na półce. Wydawcy bardzo niechętnie patrzą więc na wszystko, co jest cieńsze niż 350 stron, tak naprawdę preferowany rozmiar to około 450-550 stron. A ja naiwny uważałem, że obecnie książki są coraz większe, bo autorzy nie potrafią gospodarować treścią... W efekcie zdecydowalem się połączyć to co zaplanowałem na 3 tomy w jeden.