Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Świat rzeczywisty pełen jest zasadzek i wiele w nim ciemnych plam ; ale nie brak też jasnych. A chociaż we wszystkich krajach miłość się dzisiej łączy ze smutkiem, kto wie, czy się przez to nie pogłębia jeszcze." Haldir, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Harry Potter napisany na podstawie Władcy Pierścieni?? 
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 29-01-2015 11:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Mój ojciec nie przebrnął ani przez jedno ani drugie - uznając, że fantasy, ogólne, nie dla niego Z przymrużeniem oka Lubi za to niektóre sci-fi np. Diuna. Gdzie swoją drogą też jest motyw walki dobra ze złem, chociaż jak dla mnie, to potem główny bohater sam staje się zły, a opisywany w książkach dżihad wyjątkowo źle się w obecnych czasach kojarzy.
Ale tak swoją drogą, to zauważyliście, że w książkach fantasy ogólnie ten motyw TEGO ZŁEGO, czy to pojedynczy władca czy całe imperium, jakoś obowiązkowo musi być? Czasami myślę, że ciekawa byłaby opowieść nieco bardziej skomplikowana, bez czarno białych podziałów.
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora