Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie gardź jednak legendami, dziedzictwem odległych wieków, często bowiem się zdarza, iż stare niańki przechowują w pamięci wiadomości, które niegdyś największym nawet Mędrcom oddały usługi." Celeborn, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: H3: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie 
Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

WpisWysłany: 12-01-2015 17:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):
"Najpiękniejsze" nielogiczności to wyczyny Legolasa, a zwłaszcza jego wbieganie po opadających cegłach jakby był ludzikiem z Icy Tower
No wiesz, on był elfem! W wątkach obok wyczytałem, iż to że chodził po śniegu tłumaczy wszystko Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! PJ czyta Tolkiena uważnie i on wyłapuje takie subtelności!
Śmiech
Choć ujeżdżanie nietoperza głową w dół to też ciekawy przykład. A swoją drogą, poprawcie jeśli się mylę, ale czy Legoś nie złapał tej "podwózki" w normalnej pozycji, tzn. głową do góry? Bo jeśli tak, to czemu kończy jazdę głową w dół? Język
Nietoperza woltyżerka. Patrz pkt, wyżej Z przymrużeniem oka

A mnie zastanawia, jakim cudem Radagast zdołał wjechać do Dol Guldur na saniach Pserwa Po liściach już jest niewygodnie poruszać się na płozach, a po kamiennych schodach? Język
Zią, niech wytłumaczy to cytat samego Radagasta: These are Rhosgobel rabbits!
Jestem rozwalony Niedoceniamy tych uszatych, w pierwszej części przejechały przez Góry Mgieł! Co to dla nich jakieś schody Język
Aczkolwiek nie wykluczam, iż zaraz ktoś mi wyłoży, iż w PJo Śródziemiu góry mogą nie sięgać przez pół Śródziemia, mają tunele dla sanek, albo windy Język

Ode mnie kwestia Galadrieli:
Wejście do Dol Guldur, rozwalenia orczasa z uśmiechem na twarzy, grzmot przetaczający się po niebie - Galadriela silna
Taszczenie Gandalfa, recytowanie wierszy, pojawienie się Dziewięciu - Galadriela słaba i drżąca (no tak, taki Istari swoje waży Język )
Pojawienie się Sarumana i Elronda - Galadriela się po podłodze tarzająca, czyt. słaba (ładuje baterie)
Pojawienie się Saurona - Galadriela znów silna, ba najsilniejsza ze wszystkich!
Gdzie tu sens w tej sinusoidzie? Jakaś menopauza czy coś? Jestem rozwalony

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora