Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: H3: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie 
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii


WpisWysłany: 12-01-2015 13:20    Temat wpisu: H3: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie Odpowiedz z cytatem

hmmmm... Tak się zastanawiam, czemu jeszcze nie powstał taki temat, skoro przy H1 i H2 były. Może wszyscy mają już dosyć takich wyliczanek, może aż za dużo w tej części wpadek Z przymrużeniem oka , tak że nikt nie jest w stanie tego ogarnąć. Mimo tych i innych wątpliwości, pozwolę sobie rozpocząć.

Z błędów najbardziej zirytowało mnie pojawienie się miana "Anduina" jako nazwy Długiego Jeziora Oh nie! . Do tego dodanie Alfridowi nazwiska, jkaby był hobbitem z Shire'u lub hobbitem/człowiekiem z Bree Jestem przeciw . I jeszcze Dáin Żelazne Czoło Złośliwy uśmiech , który określa Thranduila mianem "nimfy", jeśli dobrze pamiętam. Żadna 'nimfa" nie pasuje mi do Śródziemie, nie Nie Nie.

Z nielogiczności uderza mnie jedna rzecz. Skoro krasnoludowie z Żelaznych Wzgórz używają mulfonów, skoro nawet wypatrzono je w wersji kinowej, szeregach ich zastępu (poza tymi których dosiada Thorin i część Kompanii Z przymrużeniem oka ), to dlaczego Dáin dosiada świni? Tak myślę, że każdy jeździec na muflonie patrzyłby na swego wodza z góry, byłby od niego dużo szybszy, zresztą piesi pewnie też. Więc gdzie tu logika? Skoro wymyślili muflony, to po co ta świnia hę?

Krótki ten mój początek, czy ktoś doda coś od siebie Pytajnik
_________________
"(...) co prawda nie jest to źle być sceptykiem, gdyż mniej człowiekowi żal, jeśli mu się nie uda."
Filip II Habsburg
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.