Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Matka Legolasa 
Autor Wiadomość
Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 06-01-2015 10:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Jak sobie teraz powróciłam do tego tematu, zwłaszcza po nowiutkiej Pidżejowskiej teorii, wedle której Thrandy pogrzebał swoją ukochaną połowicę, i zastanawiam się tak nad prawdopodobieństwem jego wydumanej wizji, to wydaje mi się ona - no, wydumana. Oczywiście nie jestem w stanie jej obalić, bo nie można wykluczyć śmierci Pani Matki z jakiś przyczyn (mogła ucierpieć z rąk wroga, jak np. Celebriana), ale z drugiej strony ta wizja jest chyba nieco naciągana. Zakładając, że była sobie żoną Thranduila, possibly Silvan, ale wcale nikoniecznie (bo przecież Thrandy, jak możemy przypuszczać, uhonorował ten świat swoją prezencją jeszcze w Pierwszej Erze, toteż mógł się zaślubić nawet jeszcze za życia w Doriath), to musiała zamieszkiwać sobie u boku męża i pewnie razem z nim się przenosić. Nawet jeśli uznamy to, co mówiła Sirielle, tj. że LACAE może odnosić się do Noldorów, nie Sindarów, to i tak logiczne zdaje się przyjęcie teorii, że narodziny Legolasa odbyły się "po Bożemu". A dlaczegóż niby Matka ona miałaby potem męża opuszczać? Nie Feanor Ci on, a tylko Feanora kobiety tak łacno opuszczały wieeeeeeeeeelgachny uśmiech No i czemu miałaby też zostawić rodzinę i odpłynąć za morze? Wydaje się, że Elfowie Leśni przetrwali w Śródziemiu najdłużej i opuścili je jako ostatni z Elfów. Tak jak już było mówione wyżej, odnoszę wrażenie, że gdyby teoria ta postała i w głowie Tolkiena, to Legolas mógłby wspomnieć o tym choć słowem, gdy w jego rozmowach przewijał się temat morza. I tym samym wracamy do punktu wyjścia, czyli tego, że podobnie jak inne żony i matki nie dostała jej się większa rola. Może, gdyby Tolkien żył dłużej, wiedzielibyśmy coś więcej, a tak zdani jesteśmy na domysły, więc każdy może wybrać sobie teorię w granicach rozsądku. Elfik W zasadzie nie wniosłam nic nowego poza podsumowaniem własnych teorii, ale niech tam wieeeeeeeeeelgachny uśmiech