Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Umarli nie mogą być przyjaciółmi żywych ani obdarzać ich podarkami." Ghan-buri-Ghan, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: LotR: Czy film się zestarzał? 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 03-01-2015 14:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Są pewne filmy, które się nigdy nie zestarzeją - np. Ojciec Chrzestny, Przeminęło z wiatrem czy Lew w zimie. Ich wiek waha się między 70 a 40 latami, a (przynajmniej ja) mogę je oglądać bez znudzenia.
I ta gra aktorska! Dzisiejsze filmy to... Mam coś dla ciebie

Akurat w przypadku LOTRa nie upłynęło jeszcze aż tyle czasu, żeby można było obiektywnie ocenić, czy się zestarzał czy też wytrzymał próbę czasu.
Mam też wątpliwości, czy dla późniejszych pokoleń będzie atrakcyjny, gdyż paradoksalnie nie jest na tyle uniwersalny, żeby oprzeć się mijającym latom.

Ze swej strony mogę powiedzieć tylko, że na maratonie 2,5 lata temu czułam się trochę, jakbym się cofnęła w czasie o 11 lat, więc chyba źle nie jest. Z przymrużeniem oka
Oczywiście mój odbiór całości był inny niż za pierwszym razem, brak tej świeżości, a elementy, które drażniły dekadę temu, teraz się uwydatniły, ale nie przysłoniły zabawy towarzyszącej obejrzeniu.
Jednak moje odczucia podczas seansu wynikały raczej z sentymentu niż przekonania o ponadczasowości filmu, gdyż pochodzę z tych pokoleń, które obejrzały LOTRa w momencie premiery.
Nie ukrywam, że są inne filmy, które znacznie bardziej cenię od LOTRa. Język
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora