Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: The Hobbit - The Battle Of The Five Armies Soundtrack 
Autor Wiadomość
Adamob
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 02-01-2015 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie stwierdzić, że ten podkład muzyczny w III części Hobbita zdecydowanie wyróżniał się na tle poprzedników. Przyniósł pewien powiew świeżości, bo w H1 i H2 nie wychwyciłem nowych motywów poza przewodnim Far over...
Tymczasem podczas seansu H3 co raz to nachodziła mnie myśl "oO tego nie słyszałem.

Jednakże po odsłuchaniu całości (która w dziwny sposób jest już na Youtube) wrażenie mi oklapło. Albo się zestarzałem i takie melodie nie robią już na mnie wrażenia, albo muzyka Shore'a jest wtórna jak nie przymierzając kolejne wariacje Zimmera (Poza ostatnim Interstellar zachwycającym). Będę go chciał przesłuchać jeszcze raz uważniej bo całość zlała mi się w jeden strumień by móc powiedzieć więcej o poszczególnych utworach aleee póki co..

Ironfoot jest cudowne, wspaniale dopełnia obrazu Daina króla z roga mapy, ucharakteryzowanego na podobnie leżącą na uboczu Szkocję [Czemu nie ma emotki krasnoludaa??].

Fire and Water - nie żebym nie umiał tego słuchać, ale czy tylko mi się motyw z tego utworu kojarzy ze starymi horrorami pokroju Frankenstaina? Jakieś takie diaboliczne akordy czy jak to się tam fachowo nazywa. Trochę jak Minas Morgul theme ale bardziej rozlazłe i przyćmione bez całkowitego przykucia uwagi widza. Kompletnie mi nie pasuje do ataku Smauga. A Smaug jako tak charakterystyczny i osadzony w ludzkiej świadomości ( śródziemnej i rzeczywistej) zasługiwał na odpowiedni motyw muzyczny.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email