Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: H3: Recenzje (ze spoilerami) 
Autor Wiadomość
Turambar II
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 20-12-2014 09:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z całonocnego maratonu z Hobbitem. Moje uczucia co do ostatniej części są strasznie mieszane i na chwilę bieżącą nie jestem w stanie ocenić jej ani powiedzieć czy film mi się podobał czy nie. Dlatego nie będę was raczyć recenzją w postaci długiego eseju, wypiszę po prostu sceny/elementy, które mi się podobały i te nie przypadające do gustu.

I. plusy Jestem za
- kapitalnie uchwycona przemiana Thorina, jego chciwość, pozbawienie uczuć i scena na złotej posadce ze Smaugiem wijącym się w niej;
- niektóre sceny batalistyczne - połączenie falangi krasnoludów i wyskakujących nad nimi elfów;
- Lake town atakowane i obrócone w perzynę przez Smauga i następstwo czyli zachowanie ludzi, ich bezsilność ,tragedia i rozpacz (strasznie mi to przypominało sceny z filmu Camerona po zatonięciu Titanica Uśmiech);
- krasnoludzkie geometryczne zbroje;
- animacje orłów atakujące armię nieprzyjaciela (jak to określił mój znajomy jak w masło w nich wiechały);
- pomysł z szarżującym łosiem (a może to był ogromny jeleń) podnoszącym orków, by Thranduil mógł free their wretched heads from their miserable shoulders;
- idea z Azogiem wydającym komendy (wcześniej zaplanowane) za pomocą eee no właśnie Jestem rozwalony tych urządzeń Super śmiech Super śmiech ;

II. minusy Jestem przeciw
-brak jakichkolwiek praw fizyki (czyt. Legolas biegający w powietrzy na elementach walącej się wierzy, Azog przebijający się przez lód pokaźnej grubości)
- trolle kaleki (po co takich brać na wojnę????)
- trolle kamikadze;
- to duże coś drążące tunele;
- nadmiar CGI, który miał pomagać, a nie wyręczać;
- Bain jako podstawka i końcówka strzały, która mu nic nie wyrządziła;
- błędy typu Gandalf zabija orka uderzając go laską w metalową zbroje, czyste miecze;

III. elementy co najmniej dziwne (ani to ładne, ani brzydkie hmmmm... hmmmm... )
- walka w Dol Guldur - zwinność Sarumana, wjazd na saniach ( o ile pamiętam tam nigdzie nie było podjazdów tylko wąskie schody), zielonkawy odcień skóry Galadrieli,
- 13 krasnoludów stawia w jeden dzień pokaźny mur z ogromnych kamieni - idąc tym tropem dali by rade sami w rok odbudować Erebor;
EDIT:
- wymieniany oręż Azoga;
- dialog Daina
Cytat:
czy moglibyście się odchrzanić
- to takei troszkę nie Middle-earthowskie Super śmiech Super śmiech

W chwili obecnej przychodzą mi na myśl tylko powyżej napisane elementy/sceny. Film trzeba będzie obejrzeć jeszcze raz , gdyż jak wspomniałem ciężko mi go ocenić.

Ostatnio zmieniony przez Turambar II dnia 20-12-2014 18:09, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora