Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Królestwo Orophera i Thranduila w II i III Erze 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 07-12-2014 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

W sumie niedługo później. W rozumieniu upływu czasu przez elfów, prawdopodobnie, jeszcze przed powrotem Morgotha do Środziemia w 1495 roku Ery Drzew, 5 lat Ery Drze (ok. 49 lat słonecznych) przed początkiem Pierwszej Ery, do Doliny Anduiny i Wielkiego Zielonego Lasu zaczęy napływać pierwsze grupy Avarich. Tą chronologie uprawdopodabnia informacja, że niedługo po powrocie Morgotha Sindarowie zorientowali się, iż w Beleriandzie pojawiły się pierwsze grupy Avarich (WJ: 377). Najpierw byli Tatyar Avari (krewniaków Noldorów) a potem Nelyar/Lindar Avari, spokrewnionych z Telerimi, a więc także z Nandorami (WJ: 381). W ten sposób na obszarze Doliny Anduiny i Wielkiego Zielonego Lasu powstawać zacznie mieszanka grup Nandorskich i Avarskich. W przypadku tych drugich, kluczową rolę odegrali zwłaszcza Lindar Avari. Było o tyle łatwiejsze w ich przypadku, gdyż byli przyjaźnie nastawieni do Eldarów i zachowali poczucie pokrewieństwa z lindarskimi krewniakami wśród Eldarów, czyli Nandorami i Sindarami, co ułatwiało mieszanie się tych grup. W efekcie w ciągu Pierwszej Ery na interesującym nas obszarze powstała nandorsko-avarska mieszanka, która możemy określić jako Tawarwaith czy Elfy Leśne.
Co się w tym regionie działo w okresie Pierwszej Ery praktycznie nie wiemy. Pojedyncze wzmianki mogą sugerować konflikty z wędrującymi ludźmi, natomiast raczej nie z krasnoludami.
Siła Kahazad-dumu sprawiała, że poza górami na samej północy orkowie raczej sie tam nie pojawiali. Tym bardziej, że cała uwaga Morgotha skupiała się na Beleriandzie i jego bezpośrednim sąsiedztwie.
Właściwa historia tego regionu zacznie się wraz z Drugą Erą.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.