Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Śródziemie Wiki 
Autor Wiadomość
Astor1914
Mieszkaniec Shire


WpisWysłany: 09-11-2014 16:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle: Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że miałaś rację z tym, że obrazki są trochę słabo oznaczone. Cały czas staram się doprowadzić to do porządku, ale myślę, że widać pierwsze efekty. Między innymi udało mi się nawiązać współpracę z kilkoma rysownikami, czy malarzami, którzy tworzyli obrazy oparte na działach Tolkiena. Ich prace są odpowiednio oznaczane, w taki sposób w jaki sposób się umówiliśmy z danymi autorami. Jako przykład podaję pracę Grzegorza Wlazło, z jego obrazem Manwego - http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Manwe, http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Plik:Manwe.jpg.

Gruss: Źródła są na pewno ważne w przypadku encyklopedii i sam jestem za tym, aby wprowadzić, je do naszej encyklopedii, ale nie jest ona tworzona tylko przeze mnie, przez co sam nie mogę o tym decydować, mimo, że jestem administratorem. Co do artykułów niekanonicznych, też nie jestem ich fanem, ale dla niektórych mogą być to ciekawe informacje. Ja ze swojej strony postarałem się, żeby przynajmniej były dobrze oznakowane poprzez specjalny szablon, jaki na przykład można zobaczyć w artykule o Tauriel.

Celembriana, Kaile: Dlaczego tworzymy polską wersję encyklopedii tolkienowskiej? Jak powiedział Gruss między innymi dlatego, że nie każdy zna angielski. Po drugie chcę propagować wiedzę o dziełach Tolkiena w Polsce i po polsku. Niewielkim argumentem jest to, że na TG nie spotka się informacji o polskich przekładach dzieł Tolkiena. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka argumentów za tym, ale na przykład ja, po prostu to lubię.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.