Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion


pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak winna wyglądać "idealna" naszym zdaniem adapta 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 29-08-2014 22:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

W ROTK brakuje mi tylko paru spraw:

1.
Pożegnania Arweny i Aragorna z Frodem, z darem Arweny oczywiscie.
Nie rozumiem czemu tak ważną scenę ominęli? Ona mogłaby wyjaśnić po co w ogóle ta Szara Przystań dla Froda była, ale też jak to się stało, że mu pozwolili. Wielu widzów nie znających książki nie mogło tego zrozumieć.

2.
Śmierć Sarumana. Można to było załatwić szybko, książkowo i bez filmowania całego długiego epizodu z Porządkami. Gdy Saruman i Grima jako żebracy na drodze, po wyrzuceniu ich z Orthanku, spotykają orszak wracający z koronacji. Wpierw mogliby pokazać, jak dwaj żebracy idą dorgą, potem siedzą przy ognisku i planują zemstę, planują jak pójdą do Shire żeby je zrujnować. A potem jedzie cała kawalkada - hobbici, Gandalf, Legolas, Gimli, gwardziści Gondoru i Rohanu, którzy ich odprowadzają a jednoczesnie odprowadzają ciało Theodena do Rohanu, no i elfowie z Lorien i z Rivendell, którzy też przecież byli na koronacji. To tu mogli pogadać sobie książkowo z Gandalfem, Galadrielą oraz zamachnąć się na Froda. I zostać książkowo zabici z łuków. Albo raczej Grima by zabił Sarumana a sam został zastrzelony przez kogoś chociażby Legolasa. Byłaby krótka scena, łącząca dwie książkowe sceny.

3.
W trakcie sceny hołdu i koronacji Merry i Pippin nie powinni się załapać na klękanie Uśmiech Tak jakoś czuję, że o wiele lepiej by było, gdyby stali w mundurach obok i chociaż nie klękali to także nie byli tymi, przed którymi klękano. Frodo i Sam powinni być w ciuchach tamtejszych - gondorsko-elfiego kroju, zaś Merry i Pip w swoich mundurach. Powinni być gwardzistami stojącymi obok powierników, mogliby klaskać a potem otrzymać podarki na pożegnanie od odpowiednio Merry - Eowiny i Eomera a Pippin - Faramira.

poz Uśmiech
tal
_________________
Nigdy nie powstanie dzieło,które odda głębię trylogii.
Cóż nam pozostaje?Wyrosnąć w końcu z młodzieńczego hasła"ja bym to lepiej zrobił",gdyż "lepiej"jest pojęciem względnym,subiektywnym."
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.