Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nielogiczności Mistrza Tolkiena - temat dla spostrzegawczych 
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

WpisWysłany: 26-08-2014 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ivellios napisał(a) (zobacz wpis):
Czy ja dobrze pamiętam, że Nazgule (a szczególnie jeden) były bardzo blisko pierścienia po opuszczeniu przez Hobbitów Bree? Nie chcę mieszać tu filmu z książką, więc nie jestem pewien.

Na pewno na Wichrowym Czubie, kiedy Czarnoksiężnik widział (na swój sposób) Jedynego na palcu Froda. Na pewno siłą rzeczy podczas pościgu do Brodu Bruinen. I na pewno podczas wymarszu armii z Minas Morgul.

Ivellios napisał(a) (zobacz wpis):
Chyba jeszcze Nazgule były mocno badane w jednym z Aiglosów. Poszukam, jak wrócę do domu. Może jest tam coś na temat ich "wyczuwania".

W numerze 9 i 10 - oba eseje są mojego autorstwa. Nie mam teraz czasu w nich grzebać, bo muszę ogarnąć szeroko pojęte życie. Postawiłam tam jednak dość ryzykowną hipotezę, że Nazgulom, a szczególnie Czarnoksiężnikowi, wcale nie paliło się jakoś specjalnie do odebrania Jedynego Frodowi - bo przecież wystarczyłoby zrobić rzeź wśród ekipy czterech hobbitów i Ariego, pojmać Powiernika i hajda do Mordoru - a tutaj mamy cały teatr dramatyczny z Frodem i sztyletem Morgulu w roli głównej Z przymrużeniem oka

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora