Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Wojna Elfów z Sauronem w II Erze - próba rekonstrukcji 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 01-07-2014 10:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Na razie po streamuje, może ktoś cię dołączy. Język
Po pierwsze błąd, jaki popełniłem. Celeborn nie wyemigrował z Galadrielą do Lórien, tylko został w Eregionie aż do samej wojny z Sauronem.
To po tym sprostowaniu czas na królestwa i władztwa ludzi. Tu wydaje się być w miarę prosto. W Eriadorze nie ma żadnych wyżej zorganizowanych struktur tworzonych przez ludzi. Funkcjonują jak się wydaje w małych lokalnych społecznościach. Po pierwsze jak się wydaje, od czasów Aldariona na obrzeżach królestwa Gil-galada i u ujścia Gwathló pojawiają się pierwsze kolonie Númenorejczyków, prawdopodobnie istnieje też już Tharbad, jako númenorejski port. Środkowy i północny Eriador jest zamieszkany w większości przez ludy pokrewne Ludom Beora i Hadora, a wschód przez ludzi spokrewnionych z Ludem Bóra. Tymczasem ziemie wzdłuż Gwathló i na południe od niej aż do Calenardhonu i Gór Białych i poza nie, zamieszkane są przez Gwathuirim spokrewnionych z Ludem Halethy. W Dolinie Anduiny i Rhovanionie żyją przede wszystkim ludzie spokrewnieni z Ludem Maracha (Hadora). I jak się wydaje tylko oni, pod patronatem Khazad-dum tworzą większe struktury polityczno-terytorialne. Na wschód od Morza Rhûn mieszkają już zapewne Easterlingowie, podczas gdy na południe od Mordoru żyją zapewne już przodkowie Haradrimów, ludów południa (Southronów).
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora