Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Odkryto nieznane nagranie Tolkiena 
Autor Wiadomość
Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 26-05-2014 14:27    Temat wpisu: Re: Odkryto nieznane nagranie Tolkiena Odpowiedz z cytatem

JS napisał(a) (zobacz wpis):

http://www.huffingtonpost.com/noble-smith/jrr-tolkien-reveals-the-t_b_5373529.html

Widziałam na Elendilionie Uśmiech Radość ogromna, bo poezji nigdy dość Z przymrużeniem oka Ale o nagraniu zapomniałam; twój post mi przypomniał.

Cytat:
I angielskie tłumaczenie wiersza, który Tolkien recytował "po elficku" (nie ma wyjaśnienia który język):

Tak mi się skojarzyło z tymi wierszami z WP, z Lothlórien. Może mi się tylko tak wydaje, ale sam styl taki 'Galadrielowy' Uśmiech więc w zgodzie ze skojarzeniem 'strzelałabym', że quenya Śmiech Język
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora