Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jaki jest Wasz ulubiony czarodziej? 

Jaki jest Wasz ulubiony czarodziej?
Gandalf Szary
48%
 48%  [ 17 ]
Gandalf Biały
5%
 5%  [ 2 ]
Saruman Biały
2%
 2%  [ 1 ]
Saruman Wielu Barw
5%
 5%  [ 2 ]
Radagast Bury
37%
 37%  [ 13 ]
Alatar
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 35

Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 21-03-2014 21:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Najgrubszą nić sympatii zawsze czułam do Radagasta. Niewiele o nim wiadomo, ale na tyle dużo, abym mogła go polubić bądź znielubić i, jak początek mojego wpisu wskazuje, wybrałam tę pierwszą opcję. Z przymrużeniem oka Moja sympatia podyktowana jest przede wszystkim przez fakt odosobnionego mieszkania w lesie ze zwierzętami przez tegoż czarodzieja oraz, w nie mniejszym stopniu, przez bycie zdziwaczałym samotnikiem, czyli to, co lubię najbardziej. Jestem za A przynajmniej w dużym stopniu.

Gandalfa podziwiam za ogromne zaangażowanie w walkę o wyzwolenie Śródziemia z grożącej mu niewoli lub zagłady i poświęcenie całego siebie dla tej walki, w dodatku czynione wyjątkowo umiejętnie; bez jego licznych interwencji inni niewiele mieliby już do ratowania. Do tego jest postacią bardzo tajemniczą, zwłaszcza na początku, i ma ciekawy charakter.

Za Sarumanem nie przepadam zbytnio, niczym szczególnym mi nie zaimponował. Na początku może i był interesujący ze swoim dążeniem do niezależności i władzy, ale potem się zdegradował do roli zwykłego sługusa, ot, takiej marionetki w rękach (oku?) kogoś potężniejszego.

O Alatarze i Pallandzie, oprócz kierunku udania się, wiadomo chyba tylko tyle, że nic nie wiadomo, i istnieją tylko jako takie błękitne plamy w historii Śródziemia, więc lubić mi ich niepodobna. Z przymrużeniem oka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email