Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Korzenie gór to najwspanialsze z korzeni. Z pewnością kryją się pod nimi zagrzebane tajemnice, których nikt jeszcze nie odkrył od początku świata." Gollum, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jaki jest Wasz ulubiony czarodziej? 

Jaki jest Wasz ulubiony czarodziej?
Gandalf Szary
48%
 48%  [ 17 ]
Gandalf Biały
5%
 5%  [ 2 ]
Saruman Biały
2%
 2%  [ 1 ]
Saruman Wielu Barw
5%
 5%  [ 2 ]
Radagast Bury
37%
 37%  [ 13 ]
Alatar
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 35

Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 18-03-2014 17:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Z Istarich najbardziej lubię Alatara i Pallando, właśnie dlatego, że tak mało o nich wiadomo. Język
Nadto obaj wyruszyli na wschód i południe, co żywo oddziałuje na moją wyobraźnię. Wszak misja wśród egzotycznych, koczowniczych plemion (np. Haradrimów) musiała być interesująca jako zderzenie różnych kultur. Jestem za
W II Erze im się powiodło, szkoda, że nie wiemy, co się z nimi stało w III, gdyż nie wrócili.
Ponadto obaj nosili błękitne szaty, mój ostatnimi czasy ulubiony kolor, a Pallando według starszej wersji był wysłannikiem Mandosa. Nie wiem, dlaczego Tolkien zmienił potem Námo na Aldarona. wściekły Jakby nie wystarczył już Alatar jako posłaniec Oromëgo.

Za Gandalfem, Sarumanem i Radagastem nie przepadam zbytnio. Mithradnir i Aiwendil byli ok, lecz to za mało, żeby mnie oczarować. Język Z tej trójki najciekawiej prezentował się Curumo.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora