Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jaki jest Wasz ulubiony czarodziej? 

Jaki jest Wasz ulubiony czarodziej?
Gandalf Szary
48%
 48%  [ 17 ]
Gandalf Biały
5%
 5%  [ 2 ]
Saruman Biały
2%
 2%  [ 1 ]
Saruman Wielu Barw
5%
 5%  [ 2 ]
Radagast Bury
37%
 37%  [ 13 ]
Alatar
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 35

Autor Wiadomość
Legolas 2931
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 31-01-2014 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dag O'Berth napisał(a):
Nie wyobrażam sobie, że ktoś lubi np. Gandalfa Szarego a nie lubi Białego.
Przyznaję, ja lubię Szarego i nie przepadam za Białym Uśmiech Saurona ;D

Istari... trudno wybrać.
Saruman mnie fascynuje i wiem, że to po prostu zla postać, ale coś mnie do niego ciągnie Z przymrużeniem oka Z jednej strony nie cierpię go za to, co zrobił z Fangornem, a z drugiej chyba nie uważałam i dałam się oczarować jego osobowości. Koniec jego życia budzi we mnie właściwie litość, i może to częściowo z żalu tak go lubię.

Gandalf Szary jest taki... swojski? klimatyczny? Gandalf Szary jest po trochu uosobieniem Śródziemia - tajemniczy, czasem surowy, nieprzewidywalny niczym jego fajerwerki Z przymrużeniem oka i przygody obok niego rosną jak grzyby po deszczu.
Gandalfa Białego spaczył mi pewnie Pidżej, ale nic już chyba na to nie poradzę. To dla mnie ten Gandalf bardziej 'wojowniczy', odległy. Jest świadomy tego, że jego rola w Śródziemiu się kończy, że już tylko musi pokonać Saurona i wróci do Amanu. Wydaje mi się, że jakby czeka cały czas na ten moment z Powrotu króla, żeby iść do Toma Bombadila i wszystko mu opowiedzieć Język Wolę Szarego i jego tajemniczość niż Białego poważnego doradcę władców.
W każdym razie Gandalf to Gandalf i zawsze zostanie w nim pewna nutka hobbickości, pozwalająca wytrzymywac z Pippinem [ja bym chyba nie dała rady Język ]

Pallando jest postacią, o której nie wiadomo prawie nic, a lubię swoje wyobrażenie na jego temat.

Radagast jest pocieszny i nie sposób go nie lubić. Czuję do niego sympatię tylko za to, że jest - element wielkiego dziela Eru, bez którego Śródziemie nie byloby takie samo, mimo że gra w nim małą rolę.

Możliwe, że bredzę i jutro zupełnie zedytuuję tego posta.

~Nindë
---
Kham wciąż żyje!
---
Szczerba Maglora - bo LOS tak chciał
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora