Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co Tolkiena najpierw przeczytaliście? 
Autor Wiadomość
CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 08-01-2014 11:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wreszcie czas napisać co i jak się zaczęło. O dziwo Hobbit był ostatni Zdziwienie Zdziwienie Tak Uśmiech Przeczytałem go na samym końcu, a zacząłem od Silmarillionu, jednak dlaczego??? Goku sto lat temu wspominałeś coś o piwie Piwko Patrzeć spode łba,podejrzliwie Nie będę robił 2posta w temacie Czemu zaczęło się czytać Tolkiena. A wszystko zaczęło się od filmu WP, a konkretniej od Gandalfa i jego powrotu. Zastanawiałem się w jaki sposób został on odesłany i kto o tym decydował, pora dnia, PJ czy może coś innego:)? Tak dotarłem do Silma, starając się odkryć tajemnicę tego co było przed WP. Potem była już trylogia, KZO, Hobbit i kilka innych rzeczy. Kurcze właśnie odkryłem, że Hobbita nie przeczytałem jako ostatniego hmmmm... Uśmiech Uśmiech
Pamiętam, że gdy listonosz przyniósł mi paczkę z małym Silmarillionem z Zielonej Serii o specyficznym zapachu Super śmiech czułem się jakbym mógł właśnie odkryć tajemnicę istnienia ludzkości. Po pewnym czasie przerwałem jednak lekturę, bo stwierdziłem, że nie mam pojęcia o czym czytam. Przyszedł czas na Atlas Śródziemia ponowny start z mapami i kartkami do notatek bez których bym dawno już zginąłUśmiechUśmiechUśmiech