Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Myślę, że najlepiej jest, kiedy po prostu kocha sie to, do czego serce samo od urodzenia ciągnie." Merry, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: LotR: The Purist Edit 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 14-12-2013 23:06    Temat wpisu: Re: TTT: The Purist Edit Odpowiedz z cytatem

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Ponoć istnieje fanowska wersja Dwóch Wież Petera Jacksona - The Two Towers: The Purist Edit. Wersja ta różni się od oryginału wycięciem 40 minut scen, które są sprzeczne z książką.

ciekawe, zobaczyłabym to chętnie.

Cytat:
Główne zmiany:
- Entowie nie odmawiają zaatakowania Isengardu

e, tam drobiazgi - są o wiele wazniejsze zmiany, np. brak rozmowy Sarumana z Frodem albo brak korony niesionej przez Froda.

Cytat:
- Elfowie z Lothlórien nie przybywają z pomocą do Helmowego Jaru

szkoda, to taka świetna scena. Smutek

Cytat:
- brak komicznych scen z Gimlim

i dobrze Jestem za z drugiej strony wtedy on niezbyt mi pasuje do postaci tej rasy z Hobbita? Poważny Gimli sprawi wrażenie, że wychował się nie u Gloina i jego kolegów pod górą ale u elfów. A może "lokatę długoterminową" w postaci szkatuły skarbów trolli Gloin widać przeznaczył na wychów syna na elfim dworze? Uśmiech

Cytat:
- Faramir nie odsyła Pierścienia do Gondoru

i pozostaje postacią filmowo nudnawą, bez dynamiki, bez zmienności, bez własnej historii? Jak większość postaci w polskich filmach kostiumowych - tj. tych wiernych książce że aż strach.

Cytat:
- Frodo nie próbuje oddać Pierścienia Nazgûlowi

i dobrze, to głupi pomysł był.

Jeszcze bym dodała, że uwięzienie Froda na Cirith Ungol powinno zakończyć film z TTT. Taki ładny książkowy cliffhanger by był Uśmiech
poz Uśmiech
tal