Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: C.S. Lewis. Pielgrzym radości 
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 02-12-2013 16:25    Temat wpisu: C.S. Lewis. Pielgrzym radości Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to dobry dział na ten temat hmmmm... Chyba nie tak dawno pojawiła się nowa biografia Lewisa, autorstwa Elżbiety Wiater. Nie miałem jej jeszcze w ręku, zatem trudno mi powiedzieć , ile w tej książce poświęcono miejsca Tolkienowi.
Cytat:
[Opis z okładki:]
C.S. Lewis jest powszechnie znany jako powieściopisarz, autor popularnego cyklu „Opowieści z Narnii”. Ale był on także słynnym konwertytą, który w niezwykle przekonujący sposób przedstawiał istotę i najważniejsze prawdy chrześcijaństwa.
Opowiedziana w tej książce historia życia C.S. Lewisa jest nie tyle chronologicznym zestawieniem faktów z jego biografii, co próbą prześledzenia jego drogi wiary. Rozpoczyna się ona w protestanckiej rodzinie w północnej Irlandii i prowadzi przez negację istnienia Boga, eksperymenty ze spirytyzmem, przyjęcie światopoglądu materialistycznego, wreszcie powrót do wiary, najpierw w bezosobowy Absolut, a potem także w osobowego Boga i Chrystusa jako Zbawiciela.
Ważną częścią tej drogi jest, sportretowana w słynnym filmie „Cienista dolina”, historia miłości Lewisa i innej konwertytki, Helen Joy Davidman, oraz zmagania z jej chorobą i śmiercią. Opowieść o życiu swego bohatera autorka osadza na tle przemian zachodzących w cywilizacji europejskiej w okresie, w którym żył.

Ktoś już ją widział lub zapoznał się z zawartością?