Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Sam odetchnął głęboko. - Ano, wróciłem! - powiedział." Sam Gamgee, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 13-08-2013 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

erui napisał(a) (zobacz wpis):
Dla mnie brakuje tu Athrabeth Finrod ah Andreth i Opowieści Adanel. Te teksty mówią dużo o początkach ludzi i ich stosunku do elfów.

Oczywiście, że są, tylko zniknęły ze spisu treści. Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi. chwała wam, chylę czoła, dzięki Czasami nie widzie się tych najbardziej oczywistych rzeczy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Moim zdaniem warto było by też dołączyć Legendę o przebudzeniu Quendich i może Ambrakantę?


I to jest dyskusja, którą toczyliśmy przez cały czas. czy to ma być to co byśmy chcieli, czy jednak teksty stanowiące w miarę spójny zestaw, wywodzący się mniej więcej z tego samego okresu. Wybraliśmy drugą opcją. A to oznaczało ograniczenie liczby Dodatków, do "Athrabeth" z dodatkami i "Laws and Customs" z dodatkami. Sorry za powtórzenia.

Cytat:
W drugim tomie widziałbym obok Akallabeth oraz Pierścieni Władzy i Trzeciej Ery: Opisanie Numenoru, Aldarion i Erendis, Dynastię Elrosa, Klęskę na Polach Glladden, Cirion i Eorl, Druedainowie, Istari i Palantiry z NO, no i oczywiście Chronologię drugiej i trzeciej ery.

To druga z toczonych debat, czy to ma być "Silmarillion", czy "Tłumaczenia z języków elfów". Zdecydowaliśmy się na "Silmarillion", a to oznacza, że ogranicza się tylko do I Ery. Tolkien w liście do Waldmana, wyraźnie wskazuje, że Wojna Gniewu jest momentem na którym "Silmarillion" się kończy.

Cytat:
No i jeszcze ja bym jednak zostawił rozdział o Sindarach. Moim zdaniem taka synteza dziejów Sindarów jednak jest potrzebna.

Ale po pierwsze, to jest rozdział stworzony przez Christophera. W żadnej wersji legendarium Tolkiena takiego rozdziału nie było. Po drugie, to nie znaczy, że zawarte tam informacje znikają, znajdują się po prostu w innym rozdziale.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.