Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? 

Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku?
Tak
32%
 32%  [ 94 ]
Nie
51%
 51%  [ 148 ]
Jeszcze nie wiem.
15%
 15%  [ 46 ]
Oddano głosów : 288

Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 12-08-2013 16:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ciepło, wakacje, nie chce mi się głosować, ale powiem co myślę Uśmiech
Nie wiem, czy nazwałabym dziecko imieniem z WP czy Hobbita. Może poczytałabym wcześniej jakimi kryteriami kierowali się Elfowie gdy wybierali imię dla swego dziecka i postąpiłabym tak jak oni. Podoba mi się to co napisała w swoim poście Piotrowska To zdaje się podobna zasada do elfickiej.
Dzieci, jeśli są malutkie wcale nie chcą być oryginalne, chcą być zauważone i kochane.
Moje 4 małe kotki nazywają się Kili, Fili, Nori i Dori a ich mama po prostu Kokuś z rodu Ocelot bo jest trójkolorowa. Mała Zuzia twierdziła, że nazywa się Filuś i nie dlatego że imię jej się podobało ale dlatego że malutki Filuś był przytulany i głaskany.
Szczeniak 5 miesięczny nazywa się Bombur ale jego starszy brat 1 roczny nazywa się po prostu Łysek ( bo w maleńkości łysiał )

Dziecko może mieć kilka imion, oficjalne, mamine albo tatowe albo babcine albo jeszcze bohaterskie a na koniec swoje własne Elfik i nim się posługiwać jak zechce. To imię z WP albo Silmarilionu albo Hobbita powinno nadawać się trochę później gdy już wiadomo, że pewne cechy dominują i używane w domowych warunkach ze stopniowym tłumaczeniem co to za imię i skąd się wzięło - coś jak u indian wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za wtedy nie będzie to się kojarzyło ze snobizmem rodziców Uśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość