Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy


pokaż tylko ten wpis  Temat: Storm over Gondolin (film inspirowany Silmarillionem) 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 31-07-2013 08:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Kulce, nie rozumiem co tym ludziom odpala. Gondolin to miasto, tak na prawdę jedyne miasto elfów w Beleriandzie. Nie twierdza, jak w przypadku innych siedzib, ale wielkie miasto na szczycie wzgórza. A tu mamy kolejnego klona Minas Tirith, które nota bene też było miastem, tylko na filmie ciężko było znaleźć, gdzie ci ludzie mieliby mieszkać. To w Edoras było więcej przestrzeni.
Na tym polegała wyjątkowość Gondolinu.
Przez fakt ukrycia doliny, elfowie mogli tam, przez ponad trzy stulecia żyć w spokoju i zbudować w miarę normalne życie.
Jak się czyta opis Gondolinu, to choć leży na szczycie wzgórza, to jest jednocześnie rozległy. Jest miejsce na place, aleje, pałace i wieże. Są targi i trotuary, a nie jakiś Pałac Kultury i Nauki im. Josifa Wissarionowicza Stalina, jak tutaj.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.