Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronna, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czyja miłość była najbardziej romantyczna 

Czyja miłość była najbardziej romantyczna
Aldarion i Erendis
2%
 2%  [ 5 ]
Turin i Finduilasa
1%
 1%  [ 3 ]
Tuor i Idril
2%
 2%  [ 4 ]
Beren i Luthien
43%
 43%  [ 82 ]
Thingol i Meliana
9%
 9%  [ 17 ]
Celeborn i Galadriela
1%
 1%  [ 3 ]
Sam i Róża
3%
 3%  [ 7 ]
Aragon i Arwena
10%
 10%  [ 20 ]
Faramir i Eowina
19%
 19%  [ 37 ]
Earendil i Elwinga
4%
 4%  [ 9 ]
Oddano głosów : 187

Autor Wiadomość
Sigrún
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 25-07-2013 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, ciężki wybór. Ostatecznie zagłosowałam na miłość Berena i Lúthien. Był to pierwszy związek między elfką i człowiekiem, musieli zmierzyć się nie tylko z niechęcią innych (przede wszystkim ojca Lúthien Nic nowego ), ale na pewno również z własnymi wątpliwościami i strachem. Razem (co jest dla mnie bardzo ważne, porównując ich związek z miłością Aragorna i Arweny gdzie córka Elronda nijak nie pomogła ukochanemu) pokonali przeciwności losu i poświęcili wszystko dla łączącego ich uczucia. Zwłaszcza Lúthien, która nie tylko wyrzekła się nieśmiertelności, co przede wszystkim na zawsze pożegnała się z rodziną. Jedyne co mi się nie podoba w ich historii to zakochanie się od pierwszego wejrzenia. Nie znali się w ogóle, nie zamienili ze sobą ani jednego słowa, a już się wzajemnie kochali. Ale to w końcu baśń.
Gdyby była możliwość oddania dwóch głosów, drugi głos dostałby związek Éowiny i Faramira. Ich miłość była bardziej przyziemna, rozwijała się powoli (zwłaszcza ze strony Éowiny), spędzili ze sobą wiele czasu na rozmowach i milczeniu, dobrze się wzajemnie poznając, zanim się zakochali. Mam nadzieję, że ich związek oparty na przyjaźni, zrozumieniu i zaufaniu był szczęśliwy. Romantyczności dodaje mu fakt, że oboje dużo w życiu przeszli, czuli się samotni i odrzuceni (Éowina przez Aragorna, Faramir przez ojca) i w końcu odnaleźli razem szczęście i miłość.