Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czyja miłość była najbardziej romantyczna 

Czyja miłość była najbardziej romantyczna
Aldarion i Erendis
2%
 2%  [ 5 ]
Turin i Finduilasa
1%
 1%  [ 3 ]
Tuor i Idril
2%
 2%  [ 4 ]
Beren i Luthien
43%
 43%  [ 82 ]
Thingol i Meliana
9%
 9%  [ 17 ]
Celeborn i Galadriela
1%
 1%  [ 3 ]
Sam i Róża
3%
 3%  [ 7 ]
Aragon i Arwena
10%
 10%  [ 20 ]
Faramir i Eowina
19%
 19%  [ 37 ]
Earendil i Elwinga
4%
 4%  [ 9 ]
Oddano głosów : 187

Autor Wiadomość
Sigrún
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 25-07-2013 18:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, ciężki wybór. Ostatecznie zagłosowałam na miłość Berena i Lúthien. Był to pierwszy związek między elfką i człowiekiem, musieli zmierzyć się nie tylko z niechęcią innych (przede wszystkim ojca Lúthien Nic nowego ), ale na pewno również z własnymi wątpliwościami i strachem. Razem (co jest dla mnie bardzo ważne, porównując ich związek z miłością Aragorna i Arweny gdzie córka Elronda nijak nie pomogła ukochanemu) pokonali przeciwności losu i poświęcili wszystko dla łączącego ich uczucia. Zwłaszcza Lúthien, która nie tylko wyrzekła się nieśmiertelności, co przede wszystkim na zawsze pożegnała się z rodziną. Jedyne co mi się nie podoba w ich historii to zakochanie się od pierwszego wejrzenia. Nie znali się w ogóle, nie zamienili ze sobą ani jednego słowa, a już się wzajemnie kochali. Ale to w końcu baśń.
Gdyby była możliwość oddania dwóch głosów, drugi głos dostałby związek Éowiny i Faramira. Ich miłość była bardziej przyziemna, rozwijała się powoli (zwłaszcza ze strony Éowiny), spędzili ze sobą wiele czasu na rozmowach i milczeniu, dobrze się wzajemnie poznając, zanim się zakochali. Mam nadzieję, że ich związek oparty na przyjaźni, zrozumieniu i zaufaniu był szczęśliwy. Romantyczności dodaje mu fakt, że oboje dużo w życiu przeszli, czuli się samotni i odrzuceni (Éowina przez Aragorna, Faramir przez ojca) i w końcu odnaleźli razem szczęście i miłość.