Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czemu Sauron zwiał po odcięciu palucha 
Autor Wiadomość
Troll
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 19-09-2002 21:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale przecież to Isildur odciął palec, już po powaleniu Saurona przez Elendila, którego przy okazji szlag trafił. Miał ułatwione zadanie po przeciwnik leżał i raczej się nie ruszał.

Eh, z ust mi wyjąłeś.
A oko? Oko było jak dla mnie czymś niematerialnym, jakimś niecałkiem cielesnym kształtem, który Sauron utworzył. Postać oka wyrażała dokładnie jego myśli, a jego myśli zajmował tylko pierścień i jego poszukiwania. Przy okazji fajny symbol.
Ale coś więcej rzeczywiście odtworzył. Ja myślę, że ten kształt, który ukazał się sprzymierzonym wojskom po zniszczeniu pierścienia, to nie był duch, tylko nie uformowane jeszcze ciało Saurona.