Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: XV Tolk Folk - relacje 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 23-07-2013 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

To czas na dzień przedostatni, czyli sobotę, 20.07.2013, czyli tą część Tolk Folku, która jest otwarta i odbywała się w Bielawskim parku miejskim. Przyznam się bez bicia, zę mój udział był ograniczony. Po kilku dniach na polu namiotowym zwyciężyło moje burżujstwo i chęć odwiedzenia "Pstrąga", dlatego w samym pochodzie ulicami, czy raczej chodnikami miasta nie uczestniczyłem, podobnie w pokazach tańca i warsztatach zespołu Comhlan. Zresztą kiedyś, już brałem w nich udział, a stare kości już nie takie. No dobra, głupio się usprawiedliwiam. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Zwyciężyło lenistwo i nic więcej. Uśmiech Do parku dotarliśmy pod koniec Konkursu Strojów. Na tyle wcześnie by zobaczyć wszystkie prezentowane stroje. Największy mój podziw wzbudziła Pajęczyca, której jednak nie dane było wygrać, a szkoda.
Po krótkiej przerwie rozpoczął się koncert zespołu "Fauns" z Niemiec, który już po raz drugi koncertował na TF-ie. Wówczas w podscenium, gdyż lało niesamowicie, a tym razem bez takich atrakcji. Za to z atrakcjami muzycznymi i nie tylko. Sam koncert był bardzo dobry, ale zachowanie publiki jeszcze wspanialsze. Z klasycznego koncertu zrobiło się nam, ku radości widzów i zespołu, przedstawienie interaktywne. "Faunsi" zaprezentowali kilka nowych utworów inspirowanych Tolkienem, część z nich śpiewanych w językach elfów, a także kilka starszych. Niestety pod presją TE musieli zrezygnować za swojego najbardziej znanego utworu, czyli "Tinuviel". Tak czy inaczej ich występ był bardzo udany. Co więcej zdecydowali się towarzyszyć TF-owi na polu namiotowym.
Póżniej, aż do 22:00 grał zespół "Strays" z Bydgoszczy, zabawiając nas muzyką szkocko-irlandzką (gaelicką). I znowu koncert przekształcił się w fantastyczny występ interaktywny z żywym, a czasami śpiącym wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Uśmiech udziałem dużej części publiczności. Choć osobiści nie jestem wielkim fanem muzyki gaelickiej, to przyznać muszę, że zabawa była fantastyczna.
Ukoronowaniem występów w Parku były pokazy sztucznych ogni. Bez przesady powiem, jedne z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem, dobrze wyreżyserowane i zaprezentowane, z silnymi motywami tolkienowskimi, żeby nie pozostać gołosłownym, na koniec eksplodujące sztuczne ognie utworzyły piękne rozświetlone drzewo - tak mógł wyglądać Laurelin wieeeeeeeeeelgachny uśmiech.
Potem zabawa z udziałem obu zespołów przeniosła się na pole namiotowe i trwała do samego rana. Uśmiech
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.