Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit


pokaż tylko ten wpis  Temat: H1: Recenzje (ze spoilerami) 
Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii


WpisWysłany: 30-06-2013 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie widziałam filmu w kinie jeno na komputerze -ale nie o tym chciałam. Chciałam przedmówczyni ( bez cytowania ) powiedzieć co sadzę o tym dlaczego Gollum mógł nie widzieć Bilba a rzucać się na Froda.
Otóż Gollum nie wiedział, że Bilbo ma Pierścień. Tam jest ciemno, nabiera pewności szukajac Skarbu a potem starając się złapać, jak mu się wydawało, że postąpi, uciekającego Bilba. Frodo inaczej, był widoczny, oświetlony blaskiem ognia, nagle znika bo zakłada Pierścień. Gollum w chwili rozpaczy rzuca się na niego tak jakby rzucił się ktoś niewidomy na blisko stojącego przeciwnika. W tym nie ma sprzeczności.
_________________
Jeśli rzeczywiście jesteśmy Dziećmi Jedynego, Eruhin, On nie pozwoli, aby ktokolwiek pozbawił Go tego, co jest Jego własnością.
Ktokolwiek: ani żaden Wróg, ani nawet my sami. Mówisz, że nie macie Amdir. Czy nie macie też Estel?
Atrabeth
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.